Laseroterapia

Nasze zabiegi wykonujemy przy pomocy dwóch urządzeń. Laser Asclepion QuadroStar PRO Yellow to wiodące na rynku urządzenie do zamykania naczynek. Laser ResurFx firmy Lumenis pozwala wykonywać skuteczne i sprawdzone zabiegi odmładzania skóry oraz niwelowania blizn i rozstępów.

Idealny zabieg dla osób z popękanymi naczynkami z rumieniem czy trądzikiem różowatym. Przeznaczony jest dla osób w różnym wieku, których problemem są zmiany naczyniowe, rumień, trądzik różowaty.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu takie jak: ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie rumienia, zamknięcie naczyń krwionośnych czy też złagodzenie trądziku różowatego. Dla zapewnienia najlepszego efektu zaleca się od 2–5 zabiegów co 4–6 tygodni.
Twarz500 
Szyja300 
Dekolt300 
Twarz+szyja600 
Twarz+szyja+dekolt750 
Policzki300 
Nos150 
Broda150 
Pojedyncze naczynko (2x2cm)50 
Laserowe odmładzanie skóry wykonujemy przy zastosowaniu lasera frakcyjnego ResurFx renomowanego producenta urządzeń medycznych Lumenis.

Zabieg ten spłyca zmarszczki, uelastycznia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny potrądzikowe. Zabiegi te skierowane są dla osób ze zwiotczałą skórą, widocznymi zmarszczkami i bruzdami. W zależności od problemu, zabieg ten można wykonać jednorazowo bądź też przy głębokich zmianach od 4 do 6 powtórzeń co 6–8 tygodni.
Twarz700 
Szyja400 
Dekolt400 
Twarz+szyja900 
Twarz+dekolt900 
Szyja+dekolt700 
Okolice oczu200 
Czoło300 
Policzki350 
Bruzdy nosowo-wargowe200 
Górna warga150 
Lwia zmarszczka150 
Metoda ta daje najlepsze efekty przy usuwaniu blizn pooperacyjnych, trądzikowych czy też rozstępów. Na zmieniony chorobowo fragment skóry podaje się wiązkę lasera, zarazem tworzy się w niej kontrolowaną ilość mikrouszkodzeń przy jednoczesnym precyzyjnym rozmieszczeniu. Cały ten proces w organizmie powoduje wzmożoną regenerację skóry. Cykl zabiegowy omawiany jest przy pierwszej konsultacji, zazwyczaj wykonuje się od 3 – 6 zabiegów raz w miesiącu. Zauważalne różnice są już po pierwszym zabiegu, po całej serii zabiegowej redukcja blizn lub rozstępów wynosi od 50% – 80%.
Blizny potrądzikowe250-350 
Blizny po cesarskim cięciu300 
Blizny pooperacyjne (jeden obszar)300 
Blizny powypadkowe 200-500 
Rozstępy200-500 
ZALECENIA POZABIEGOWE I PROFILAKTYKA – ODMŁADZANIE SKÓRY ResurFX

Po zabiegu na skórze pojawi się efekt podziurkowanej skóry, zaczerwienionej oraz lekko opuchniętej. Dobę po zabiegu obrzęk może się nasilić i utrzymać od 2 – 5 dni. Przez okres 14 – 30 dni należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegowej. Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy myć delikatnie płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym. Ostrożnie należy osuszyć skórę, nie trzeć i nie podrażniać. W szczególności unikać środków zawierających: retinol, spirytus, kwas salicylowy/glikolowy, nadtlenek benzolu, tretinoinę, środki ściągające, peelingi, kwasy itp. Należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego przez okres 14 dni prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać sauny, basenu czy też jacuzzi. Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium minimum dwa tygodnie nie wolno się opalać, warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 i więcej. Przez pierwsze 3 – 5 dni unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca, po pierwszej dobie od zabiegu można stosować kosmetyki mineralne. Zaleca się nawilżać skórę poprzez picie wody minimum 1l dziennie. Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW ResurFX
  • bielactwo
  • łuszczyca
  • choroby nowotworowe
  • padaczka
  • choroby pęcherzowe skóry
  • rozrusznik serca
  • skłonność do przebarwień lub bliznowców
  • ciąża i karmienie piersią

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni). Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2 dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to paracetamol. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów ResurFX.